Ostatnimi czasy bardzo popularnym hasłem w internecie oraz różnego rodzaju broszurach i folderach reklamujących firmy turystyczne jest fraza last minute. Co to oznacza? Otóż last minute oznacza na ostatnią chwilę i wczasy last minute to takie wczasy, które możemy sobie kupić właśnie w ostatniej chwili znacznie taniej, niż wtedy, gdybyśmy wcześniej je zamawiali.

Jeżeli dana osoba wie, kiedy będzie miał urlop i planuje sobie wcześniej urlop oraz wyjazd i kupuje bilety, to z reguły musi zapłacić za takie wakacje więcej niż taka osoba, która dostanie urlop w ostatniej chwili albo po prostu coś jej wyskoczy i będzie mogła jechać gdzieś na weekend albo na dłużej. Wczasy nad morzem last minute można kupić nawet dzień wcześniej a zdarza się, że oferta jest dostępna nawet kilka godzin wcześniej i trzeba być szybko spakowanym i jechać. Jeżeli w danym samolocie lub w ogóle w danym hotelu na dany pobyt zostało jakieś miejsce lub miejsca i one nie mogą się zmarnować, to wtedy taka oferta jest dostępna w zdecydowanie niższej cenie, więc warto wybrać się w takie miejsce.

Wczasy w Grecji last minute są ostatnimi czasy bardzo często wybierane przez Polaków, w ogóle Grecja jest tym kierunkiem zaliczanym do najpopularniejszych i osoby, które chcą wybrać się do Grecji, mogą liczyć na naprawdę niskie ceny. Z uwagi na to, że w Grecji panuje teraz kryzys, ceny są bardzo niskie i wyjazdy do Grecji stały się niesamowicie popularne. Gdy chcesz odwiedzić Akropol i Ateny, to warto naprawdę wybrać ten kierunek.