Tanie bilety samolotowe są najlepsze dla osób, które mogą wziąć urlop w pracy w każdym momencie. Najlepiej kupować je z dużym wyprzedzeniem lub przed samym odlotem. Decydując się na taką podróż należy wziąć pod uwagę fakt, że trzeba gdzieś jeszcze znaleźć tani nocleg np. w hotelu lub w hostelu.

Trzeba również założyć w budżecie pieniądze na jedzenie, atrakcje i dodatkowe zakupy. Kupując tanie bilety Last Minute dobrze, jest nie dokupować dodatkowo bagażu tylko lecieć z samym bagażem podręcznym, ponieważ cena biletu może się podwoić lub potroić.

W zupełności powinien wystarczyć bagaż podręczny do którego powinniśmy się spakować na 3-4 dni. Płyny do bagażu poręcznego nie mogą przekraczać 50 ml więc można kupić specjalne małe kosmetyki do bagażu podręcznego lub kosmetyki zakupić na miejscu.

Pamiętajcie, że linie samolotowe nie rozliczają was z odzieży, którą macie na sobie, więc możecie puścić wodze fantazji. Z samym bagażem podręcznym wystarczy, że na lotnisku pojawicie się godzinę przed odlotem. Warto korzystać z takich okazji!