Naszym ogromnym przedwakacyjnym problemem jest zawsze to, jak wybrać kierunek na wakacje. Czasami w ogóle nie zależy nam na tym, żeby gdzieś jechać. Innym razem planujemy sobie wakacje od wielu miesięcy, często już od zimy. I jeszcze w innym przypadku zdarza się, że ktoś zaoferuje nam wyjazd w ostatniej chwili i rzuci jakąś propozycję, a wtedy my mamy możliwość albo podchwycić ten pomysł i jechać na przykład na wakacje w Bułgarii, albo zrezygnować z tego pomysłu i sobie odpuścić.

Część osób wybierze wakacje, część osób wybierze pobyt w domu. Wiele zależy od tego jakie są nasze możliwości czasowe. Jeżeli chcemy jechać na szybkie wakacje, bo mamy ogólnie latem dużo pracy, nie stać nas na wakacje, mamy dzieci bądź istnieje wiele innych przeciwwskazań, no to lepiej zostać w domu lub wybrać coś blisko, na przykład polskie morze. Jeżeli mamy więcej czasu, więcej pieniędzy, nic nas nie ogranicza, to świetnym pomysłem będzie Bułgaria last minute albo po prostu zaplanowana wcześniej.

Tu już wszystko zależy od indywidualnych możliwości czasowych oraz preferencji konkretnej osoby. Nie warto sobie niczego narzucać z góry. Przede wszystkim wakacje powinny być zaplanowane w odniesieniu do naszych potrzeb. Nie spełniajmy oczekiwań rodziny czy znajomych. Spełniajmy swoje oczekiwania, bo to nasze życie i musimy decydować w nim za siebie, spełniające swoje potrzeby na przykład jechać na wczasy w Bułgarii albo do Grecji, tylko wtedy, gdy sami mamy na to ochotę. Nie każdego takie wczasy będą ciekawiły.